jižní čechy 3 dny na kole kam se dalo

Jižní Čechy

V červenci 2011 jsme podnikly výlet na kole do jížních Čech. Pětidenní putování z Pardubic až do Českého Krumlova, Českých Budějovic, Třeboně a dalších měst. Tento výlet jsme plánovali několik měsíců. Konečně jsme našli správný čas a vyrazili.

První den, jsme měli sraz s Ondrou brzo ráno v Heřmanově městci. Každý v nohou prvních 20 kilometrů. Od "Heřmaňáku" nás čekal první výšlap z nížiny. :) Cestou kolem zřiceniny Lichnice. Cesta nás vedla víc a víc k jihu. Vysočina se ukázala jako důstojná soupeřka a předhazovala nám kopec za kopcem. Nejhorší část byla kolem Havlíčkova Brodu. Celou cestu jsme se drželi po III. třídě a takřka jsme nezabloudily. Dvě hodiny před cílem oběd a hurá směrem do Lipnice. Po 160Km nás čekalo orosené pivo v krásné dřevěné chalupě Ondry strýce, opravdu nádherné místo.

Druhý den jsme si přispali a vydali se po okolí, přes Český rudolec do Slavonic a zpět směrem na Matějovec. Zde jsme si lehli u rybníka a opíjeli se krásou okolí, křikem dovádějících mládežníků a stáčeným vínem ze Slavonic. Opravdovou pohodu nepřerušil ani letní deštík. Na tento okamžik často vzpomínáme ve městě.

Čtvrtý den nás dovedl do Českých Budějovic podél Vltavy. Dokonce jsme z dálky viděli Temelín. Krátká prohlídka náměstí, kolejí, kde Ondra pobýval. Bohužel nám začlo pršet. Schovali jsme se a čekali. Nepršelo dlouho, ale stačilo to, abychom nestihli výlet do Hluboké. Po dešti jsme se přesunuli pod Třeboní za dobrým kamarádem Honzíčkem, bydlícím přes prázdniny v echtovním sudu. Tomu patří dík za přespání a pořádnou ožíračku. :)

Patý den jsem se brzo vytratil s nemalou kocovinou kolem 8 a upaloval na vlak do Jindřichova Hradce. Ondra jel den po mě s náležitým odpočinkem a jel až do Havlíčkova Brodu.

Jižní čechy jsou krásné. Viděli jsme několi míst a stále více a více jich v této části naší země chci vidět. V dalších letech se tam rozhodně dostanu. :)


Kdy to bylo:March 2011
 

Galerie

Zpět