chiang rai cestou ke zlatému trojúhelníku

Chiang Rai

Chiang Rai je severní provincie Thajska. Opět toto jméno nese i její největší město. Cesta sem trvala 11 hodin z Ayutthayi. Doba pobytu byla celé tři dny a kousek. 

Od této provincie jsme toho očekávali dost a také se to potvrdilo. Hornatá oblast plná spousty divů, ať přírodních tak staveb. Půjčení skůtrů nás dostalo i kousek od města. 

Mezi první navštívená místa patřil Bílý palác. Velice zajímavá kulturní atrakce lákájící mnohé turisty. Odraží moderní dobu, možná chce na něco upozornit nebo jen vydělat peníze. To mi je tajemstvím a zjišťovat to nebudu. Před palácem se nachází socha Predátora. V chrámu, krom tradiční modlící části, jsou malby postav z moderních filmů například Spiderman, Batman, Hulk, Mr. Yoda, Harry Potter a spoustu dalších. Moje pocity byly velice smíšené. 

Po paláci jsme vyrazili k blízkému vodopádu. Pohled na něj a následná koupel hned rozzářila duši. :)

Na fotkách se můžete podívat, jak krásnou jsme si dali večeři. Už několik let jsem chtěl ochutnat upravený hmyz. Docela mi to chutnalo a při další příležitosti ochutnám znovu. :)

Poslední den v Chiang Raii jsme se vydali ke známému Zlatému trojúhelníku. Cestou jsme našli pěkné koupání. Bohužel kvuli času jsme vynechali několik vodopádů severně od města. Zlatý trojúhelník, hranice Thajska, Myanmaru (Barmy) a Laosu, se nachází zhruba 3 hodiny pomalé jízdy od Chiang Raie. Bývalé světové centrum Opia. Muzeum bylo velice poutavé a plné informací včetně ukázky květin. Blízká výhlídka na Mekong a hranici slouží jako další turistická atrakce.  

Večer jsme si nechali udělat klasickou Thajskou masáž, která uvolnila na další putování do Národního parku Khao Yai.


Kdy to bylo:February 2012
 

Galerie

Zpět