bohol panenský ostrůvek filipín

Bohol

Cesta na tento půvabný ostrov byla opravdu dlouhá. Na Luzonu jsme vypluli z přístavu Pilar, jeli na ostrov Masbate (město Masbate), odtud autobusem do města Cataingan a z přístavu na ostrov Cebu. Zde jsme zažili opravdovou honičku o místa v autobusu do hlavního města Cebu City a noční čekání v přístavu. A ráno třetí den cesty autobusy, lodí, tricyklem a taxíkem jsme dorazili na Bohol. 

V největším městě Tagbilaranu jsme se rozdělili na dvě skupiny a začali objevovat ostrov. Po zkušenostech s dlouhým cestováním lodí jsme dopředu kopili letenky do Manily a vyrazili. Po projetí několika míst, pláží, podívání se na řeku Abatan jsme se dostali do tichého ráje města Anda. Nádherné pláže, málo turistů, většina místní. Rozhodli jsme se zde odpočinout několik dní. Místní byli opravdu hodní. Rodiny na Filipínách mají klidně 10 nebo 15 dětí. Jedna taková rodina se nabídla provést nás po okolí. Ukázali nám vodopád, vyhlídky, u nich na zahradě jsme dokonce lezli na vysoké palmy. Při odjezdu z Andy nám uspořádali párty na kterou jen tak nezapomeneme. Dům plný lidí hlasitá hudba, plno zábavy a jídla. 

Jednou z věcí, která se mi nelíbila byly kohoutí zápasy. Kouhoti dostali ostré nože na drápky a nechali je spolu bojovat. Vydržel jsem jen jeden zápas a dál jsem se už koukat nedokázal. 

Po Andě jsme jeli na další cíl a to Čokoládové hory. Legenda praví o obrovi zhrzeného láskou, který plakal a z jeho slz jsou tyto pravidelné kopce. Existuje i jiná legenda, která také praví o obrovi, ale bohužel už ne o slzách, ale o poněkud jiném výměšku. No, kdo ví, která je pravděpodobnější. Osobně mě tyto legendy přišly mnohem zajímavější než samotné kopce. 

Dalším lákadlem Boholu je druh malinkaté opičky Tarsier. Roztomilá noční stvoření. Přes den je můžete vidět se držet stromu a občas otevřít oči. Drží se spolu v jednom teritoriu, ale každý na vlastním kmenu. V noci jsou prý mnohem hbitější. 

Poslední věc k vidění byl obrovský had v kleci. Tento hlad byl hlídán netradiční ošetřovatel.... V tomto bodě si nejsem jistý. Byl/a to Ladyboy. Když má více obecenstva předvádí svojí show. Můžete sami posoudit:


Kdy to bylo:March 2012
 

Galerie

Zpět