taroko taiwanské dobrodružství v horách

Taroko

Národní park Taroko se nachází v severní části Taiwanu a zasahuje do oblastí: Taichung City, Nantou County, a Hualien County. 

Naše cesta vedla právě z Nantou County, kde jsme navštívili Sun Moon Lake (předchozí článek). Tato cesta může být zrádná. Zálaží jaký použijete dopravní prostředek. Naše volba byla docela dobrodružná, protože jsme jeli na scootrech (125ccm). Samozřejmě jsme dojeli. Jen pozor, čtěte mapu a ptejte se na cestu. Snadno se může stát, že jeden rok je cesta průjezdná a druhý ne. Chtěli jsme jet nekratší cestou č. 14, bohužel v současnosti není průjezdná. Museli jsme se vracet a použít delší silnici č. 14+znak. Jako každé hory, často se tu mění počasí. Stačí mít dostatek vybavení.

Podívali jsme se do Hot Spring a byla to paráda. Několik bazénů s různou teplotou, sauna a milý personál. V Taroku jich je několik, dokonce ve vyšších polohách jeden zdarma, bohužel díky špatnému počasí jsme měli smůlu a nic nenašli. Dále tu je nekonečné množství přírodních scenérií a zeleně. 

Jižně od města Hualien se nachází Dong Hwa University s našimi spolužáky z čech. Na posledních obrázcíh je vidět část kampusu. Děkuji za noclech a super pivní posezení. :) 

Toto byla první návštěva Taroka. Před odjezdem z Taiwanu se sem ještě podívám v teplejším období :). 


Kdy to bylo:March 2012
 

Galerie

Zpět