první kroky na kyu kao yuan university

První kroky na KYU

Uběho prvních 14 dní na Taiwanu a dávám první info. Dosavadní zkušenosti jsou více než příznivé. Lidé tu jsou velmi přátelští a pomohou při každé příležitosti. Jen ne všichni umí anglicky. Jazykou bariéru překonávám rukama, nohama, obrázky nebo záchvěvy čínských slovíček, které se snažím zapamatovat.

Koleje 

Bydlím se 3 místními studenty. Tady studují podobný obor jako já v Čechách. Všichni se mi snaží pomoci, jak jen mohou. Je to až neuvěřitelné. S angličtinou nám pomáhají různé překladače. 

Místa na pokoji je dost. Jediné, co mi tvoří překážku je zamykání kolejí mezi půlnocí a šestou ranní. Nicméně koleje jsou zdarma a díky tomu budu moci navštívit další zemi. 

Škola (Kao Yuan University)

Hodiny se nám podařilo "nacpat" do dvou dnů. Zatím jsme měli první týden. Hodiny angličtiny zabírají celý čtvrtek. Od tohoto týdne nám začnou hodiny čínštiny. Zatím vše vypadá bez problému. :)

V kampusu máme běžeckou dráhu, malou posilovnu a tělocvičnu. Volný čas se dá dobře zaplnit.

Umístění kampusu je mezi velkými městy Kaohsiung a Tainan. Od obou zhruba 20km. Okolí je plné továren a různých podniků. Blízká pláž má černý písek a značku zákazu plavání. V průběhu nás čeká výlet na nejznámější pláž v Kentingu. 

Jídlo

Jídla tu je hodně. V kampusu máme dost stánků. V blízkém městě Lujhu je toho ještě více. Za zmínku stojí noční trhy. Zátím zkouším, co se dá. Spoustu druhů mořských zvířat, místních specialit, masových i nemasových dobrot. 

Ceny jsou různé. Dá se najíst v přepočtu od 35Kč do 60Kč na trhu nebo o něco dráž v restauraci. A ty se také liší. V Lujhu jsme si oblíbili jedno misto se sezením u jedné staré paní, která umí výborně vařit a jídlo si nabíráme podle chuti z pultu. Místu říkáme "U Báby".


Kdy to bylo:March 2012
 

Galerie

Zpět