halong bay přírodní div světa

Halong bay

Halong bay je jedno z nejkrásnějších míst Veitnamu. V listopadu 2011 vyhrála tato zátoka plná útesů místo mezi 7 přírodními divy světa a patří do přírodního dědictví UNESCO. Je přezdívaná jako "Dračí zátoka". Ostrůvky jsou lemované krásnými písečnými plážemi jen pozor na ceny, je možné smlouvat. Díky velkému davu turistů, obchodníci zvyšují mnohonásobně ceny svých služeb. Město Ha long, kolem kterého se zátoka nachází je asi 170km z Hanoie. 

S místem se pojí legenda o drakovi, který měl chránit uzemí před invazí vojáků a ostrovy jsou perly, které drak vyplivl. Po drakovi byla také zátoka pojmenována.

Pří příjezdu do přístavu jsme si dali v místní hospudce vietnamskou polevku Pho a začali zjišťovat. Naším cílem bylo dostat se plavbou lodí na ostrov Cat ba. V hospůdce nám poradili cenovou relaci a šli jsme na věc. Po dlouhém hledání jsme našli správnou loď, zaplatili lístek a vyjeli. Cestou nás čekal překrásný pohled na útesy. Nikde na světě tolik útesů pohromadě není my si to náramně užili. Cestou jsme viděli ve vodě také obrovské medůzy - tento pohled mi náhaněl hrůzu.  

Další den a to na ostrově Cat ba. Ostrov je maličký a nabízí krásné pláže, národní park a veškeré služby pro turisty. My zde strávili 5 dní. První 3 noci jsme spali na pláži a poslední noc v hostelu ve městečkuna jižní straně ostrova. Do místního národního parku se dá dostat buď s agenturou nebo půjčením kol, či motorek. Pujčili jsme si skůtr a jeden den strávili projížděním ostrova. Další aktivitu, kterou ostrov nabízí je kanoing. Den na kajaku bylo super zpestření. Půjčit kajak se vyplatí na blízké pláži od městečka. 

Doporučované měsíce navštěvy jsou září, říjen a listopad. My zde byli v červenci a s počasím jsem byl velice spokojený.


Kdy to bylo:July 2012
 

Galerie

Zpět