bangkok velkoměsto plné rozdílů

Bangkok

Poslední poznávání Thajska bylo v přeplněném a smoguplném Bangkoku. Ve městě je opravdu mnoho lidí, aut, budov, zvířat, prostě všeho víc, než jsem si před návštěvou dokázal představit. Dva proudy čtyřproudých ulic stojících v zácpě, stálé troubení klaksonů, nabízení všeho, především tuk tuků, taxiků a kdo ví čeho všeho turistům. 

To je jedna ze špatných stránek. Možná ta nejhorší je v sociálních rozdílech. Jednu chvíli vidíte boháče v luxusních autech, drahé hotely a za rohem je ulice plná lidí živících se z úplného minima se stánkem nebo často i bez ničeho. 

Střed města má také mnoho podob. Historická část s mnohými památkami, velké trhy, park s varany obklopený mrakodrapy nebo chudé čtvrti. 

My první den prošli čtrvrť Chinatown. Oblast s 5,5 tunovým zlatým Budhou, obrovským trhem, vyhlídkou na řeku, Waty na každém rohu a spoustou dalších. V ulících a trhu se dá lechce ztratit. Naštěstí názvy ulici sedí. Stačí mít dobrou mapu. Nám pomohl Průvodce.  

Druhý den jsme šli za více památkami, hlavně za Královským palácem, obrovský komplex budov. Platí se zde vstupné okolo 400 Bahtů. Pozor vstup je omezen oblečením. Páni dlouhé kalhoty a zakrytá ramena, dámy zakrytá kolena a ramena. Návleky na oblečení půjčují zdarma s vratným poplatkem. 

Třetí den jsme si vyhradili pro návštěvu Thajského boxu. Původně se mi moc nechtělo. Teď té návštěvy nelituji. Zajímavá podivaná. Večer jsme zašli na masáž, jako rozloučení s touto krásnou a rozdíluplnou zemí.  

Ubytování jsme našli ve čtvrti Sukhumvit v Crown hotelu (soi 29). Zastaralý hotel s nízkou cenou a přátelským personálem, můžeme jen doporučit.

Pro shrnutí. V Bangkoku je vše na co si vzpomenete.


Kdy to bylo:February 2012
 

Galerie

Zpět