odpoledne v brně aneb procházka po stopu

Odpoledne v Brně

Krátce po výletu do Žďárských vrchů jsem měl cestu přes Brno. Sraz byl až v 17 hodin, proto jsem se rozhodl vypravit se dřív a jako Brna neznalý ho trochu prozkoumat.

Plán byl vyrazit v 7:00 z Pardubic a dostopovat co nejdřív. Plány s brzkým vstáváním na výlet mi často nevychází a proto jsem začal stopovat až v 9. První stop do chrudimi 10km. Druhý byl delší a zajímavější. Vrstevník, bubeník a učitel na bubny. Ačkoli měl nové auto s plným vybavením a silným motorem, jeho průměrná rychlost se pohybovala okolo 65 km/h, bezpečná a klidná jízda. Později jsem se dozvěděl, že šlo o bratra dobré kámošky z Hradce Králové. Dojezd pěkně až do Žďáru nad Sázavou. Zde jsem pocítil trochu strach z prázdné silnice. Byla neděle, ale nakonec se povedlo a dojel jsem k Velké Bíteši. Zde mě vzal starší pár až k Mendlovu náměstí v Brně.

Odtud jsem měl výhled na Špilaz. Začal jsem s ním. HradŠpilberk stál za návštěvu. Sychravé počasí nebránilo hezké vyhlídce. Vydět bylo většina města. Nejbližší dobře viditelnou památkou je Kostel sv. Petra a Pavla. Pod hradem se nachází Kasematy. Velice význámná spleť podzemních chodeb s výstavou zbraní. 

Po prohlídce jsem sešel z hradu a směřoval do centra. Cestu jsem si vybíral podle vytisknutého plánku a času. Za fotku i stála budova Masarykovy univerzity. Dále jsem procházel okolo kostelů sv. Tomaše a sv. Jakuba. Nedaleko od sv. Jakuba je náměstí Svobody. Zde jsem se zdržel u hodinového stroje, který mě nadchnul. Podívání na Dům pánů z Lipé a pokračování ke Staré radnici. Za zmínku stojí Brněnský drak a jeho pověst. Nějaké info najdete: Brněnský drak na wikipedi. Od náměstí Svobody mě cesta vedla k Mahenovu divadlu, to se mi také líbilo. :)

Odpoledne se začlalo blížit k večeru a mě nezbývalo než jít na místo srazu. Další super dny jsem strávil v Uherském hradišti. 

Můžete se podívat na fotky. :)


Kdy to bylo:September 2011
 

Galerie

Zpět