marinduque ostrůvek ve středu filipín

Marinduque

Marinduque je maličký ostrov velice blízko Luzonu (největší ostrov Filipín). Nachází se jižně. Hlavní město je Boac. Naše cesty sem zavedl hlavně Moriones festival. Festival je každý rok o Svatém týdnu. Oslavy provází biblické příběhy o Ježišovi a průvod v maskách římských vojaků. Není vyjímkou bičovaní a ukřižování. Ukřižování bylo přivázání bez hřebů. Bičování takhle lehce neprošlo. Nejdříve pomalovaní muži červenou barvou a připotáni řetězy procházeli městem, obklopeni římskými vojáky. Po čase bičování byla na jejich tělech vidět opravdová krev. To se dělo poslední den Svatého týdne. Předešlé dny bylo každý večer divadlo na venkovní scéně. Toto vše jsme viděli právě ve městě Boac. 

Na Marinduque jsme se spřátelili smístním dobrodrhem a cestovatelem Peterem. Místní novinář, fotograf, který procestoval velkou část světa. Prováděl nás městem, dokonce nás pozval ke svému příbytku u pláže, kde jsme strávili pěkné odpoledne. První zkušenost s lezením na palmy, a možnost vyzkoušet místní malé rybářské lodičky. Odpoledne nám umožnil vyzkoušet masky římských vojáků. Za to vše mu patří veliké poděkování. :)

Bydleli jsme v domě, který byl součástí školy v Boacu. Velici milí a pohostinní lidé nám nabídli levné ubytování hned v přístavu. 

Na Marinduque je k vidění mnoho krás, hlavně z přírody. Osobně jsem Festival považoval za přehnaně krutý. 


Kdy to bylo:March 2012
 

Galerie

Zpět