taiwan

Kenting

kenting pláže taiwanu

Kenting je oblast na samém jihu. Jedná se o Národní park a zároveň nejturističtější místo Taiwanu. 

K vidění zlaté pláže, chráněná oplocená území, nejjižnější bod, útesy, všeljaká skaliska. Při pobřeží najdete spoustu možností potápění, půjčení vodních scootrů, čtyřkolek nebo dalších mořských a přímořských aktivit. 

Navštivil jsem Visitor centrum a jejich služby mohu jen pochválit. Dali mi mapu a poradili nejhezčí atraktivity. :)

Toto místo patří mezi více odpočinkové. Každý duben se zde koná Spring Scream festival.

Kenting
Celý článek
První kroky na KYU

první kroky na kyu kao yuan university

Uběho prvních 14 dní na Taiwanu a dávám první info. Dosavadní zkušenosti jsou více než příznivé. Lidé tu jsou velmi přátelští a pomohou při každé příležitosti. Jen ne všichni umí anglicky. Jazykou bariéru překonávám rukama, nohama, obrázky nebo záchvěvy čínských slovíček, které se snažím zapamatovat.

Koleje 

Bydlím se 3 místními studenty. Tady studují podobný obor jako já v Čechách. Všichni se mi snaží pomoci, jak jen mohou. Je to až neuvěřitelné. S angličtinou nám pomáhají různé překladače. 

Místa na pokoji je dost. Jediné, co mi tvoří překážku je zamykání kolejí mezi půlnocí a šestou ranní. Nicméně koleje jsou zdarma a díky tomu budu moci navštívit další zemi. 

Škola (Kao Yuan University)

Hodiny se nám podařilo "nacpat" do dvou dnů. Zatím jsme měli první týden. Hodiny angličtiny zabírají celý čtvrtek. Od tohoto týdne nám začnou hodiny čínštiny. Zatím vše vypadá bez problému. :)

V kampusu máme běžeckou dráhu, malou posilovnu a tělocvičnu. Volný čas se dá dobře zaplnit.

Umístění kampusu je mezi velkými městy Kaohsiung a Tainan. Od obou zhruba 20km. Okolí je plné továren a různých podniků. Blízká pláž má černý písek a značku zákazu plavání. V průběhu nás čeká výlet na nejznámější pláž v Kentingu. 

Jídlo

Jídla tu je hodně. V kampusu máme dost stánků. V blízkém městě Lujhu je toho ještě více. Za zmínku stojí noční trhy. Zátím zkouším, co se dá. Spoustu druhů mořských zvířat, místních specialit, masových i nemasových dobrot. 

Ceny jsou různé. Dá se najíst v přepočtu od 35Kč do 60Kč na trhu nebo o něco dráž v restauraci. A ty se také liší. V Lujhu jsme si oblíbili jedno misto se sezením u jedné staré paní, která umí výborně vařit a jídlo si nabíráme podle chuti z pultu. Místu říkáme "U Báby".

První kroky na KYU
Celý článek
Taroko

taroko taiwanské dobrodružství v horách

Národní park Taroko se nachází v severní části Taiwanu a zasahuje do oblastí: Taichung City, Nantou County, a Hualien County. 

Naše cesta vedla právě z Nantou County, kde jsme navštívili Sun Moon Lake (předchozí článek). Tato cesta může být zrádná. Zálaží jaký použijete dopravní prostředek. Naše volba byla docela dobrodružná, protože jsme jeli na scootrech (125ccm). Samozřejmě jsme dojeli. Jen pozor, čtěte mapu a ptejte se na cestu. Snadno se může stát, že jeden rok je cesta průjezdná a druhý ne. Chtěli jsme jet nekratší cestou č. 14, bohužel v současnosti není průjezdná. Museli jsme se vracet a použít delší silnici č. 14+znak. Jako každé hory, často se tu mění počasí. Stačí mít dostatek vybavení.

Podívali jsme se do Hot Spring a byla to paráda. Několik bazénů s různou teplotou, sauna a milý personál. V Taroku jich je několik, dokonce ve vyšších polohách jeden zdarma, bohužel díky špatnému počasí jsme měli smůlu a nic nenašli. Dále tu je nekonečné množství přírodních scenérií a zeleně. 

Jižně od města Hualien se nachází Dong Hwa University s našimi spolužáky z čech. Na posledních obrázcíh je vidět část kampusu. Děkuji za noclech a super pivní posezení. :) 

Toto byla první návštěva Taroka. Před odjezdem z Taiwanu se sem ještě podívám v teplejším období :). 

Taroko
Celý článek

kaohsiung druhé největší město taiwanu

První výlet byl do nedalekého města Kaohsiung na Opičí horu a místo zvané Lotus pond. Opičí hora, jak název napovídá, měla být plná opic. Opice zde byly, ale čekali jsme jich více. Součástí je zoologická zahrada, kterou jsme vynechali. 

Lotus pond - rybník obklopený památkami. Chrámy a krásné sochy zasvěcené taoismu.

Do města jezdíme každou chvíli proto budu tento článek rozvíjet.

Mezi fotkami dále uvidíte jezero Chengqing, pláž pod Universitou SUN YAT-SEN - krásné spaní pod širákem, a výhled na Love River z bydliště spolužáků - Grilovačka na střeše.

  

Kaohsiung
Celý článek

sun moon lake jezero na kraji taiwanských hor

Jezero v oblasti Nantou County. Nadmořská výška 748 m. n. m. (zdroj: Sun Moon Lake Wikipedie). 

Jezero jsme navštívili na jednu noc. Vedla nás tudy cesta směrem Taroko a Hualien. Jezero má své kouzlo. V okolí je možno vidět několik chrámů, přístav, městečko a samozřejmě zvýšené ceny, jedná se totiž o známou turistickou atrakci. Podél celého jezera jsou postaveny cesty. Ve většině případů opravdu postaveny železné konstrukce obložené dřevem. 

Určitě stojí za návštěvu. :)

Sun Moon Lake
Celý článek

tainan jedno z nejstarších měst taiwanu

První výlet do Tainanu nám připravili členové Buddy systemu Chang Jung Christian University. Druhý do zahrady jsme už jeli na vlastní pěst. Nejdříve jsme prošli několik historických budov. Jednou z nich byla budova prorostlá stromy. Některé zdi byly už jen strom. Dále jsme navštívili muzeum soli.

Den jsme zakončili pivem Budweiser vyráběném nejspíš v Číně. Jeho cena byla astronomická a naše je stejně lepší. :D

Druhý výlet byl do zahrad Tainanu. Posledních 8 fotek ukazuje právě tuto druhou návštěvu.

Tainan
Celý článek